Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

V databázi máme 90 dětí z Indie, 45 dětí z Ugandy, 49 dětí ze Zambie, 23 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 207 dětí z databáze.
Suresh Sherath

Stát: Indie  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 19
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Dr. N.S.A.M PU College, Nanthoor
Chce být: obchodník
Zájmy: tení
O dítěti: Sharath je velmi dobře vychovaný chlapec. Se svými spolužáky vychází dobře, vždy je připravený druhým pomoci. Zajímá se jak o studium tak o další aktivity, které škola nabízí. Do školy chodí pravidelně.
Poznámky: Rodina Sherathy má pět členů. Rodiče mají snahu, aby jejich děti chodily do školy a postavily se na vlastní nohy. Rodina má vřelé vztahy se svými sousedy a v rodině panuje soulad. Starší sestra nyní pracuje.
     

Kasongo Tomas

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Rodwell Mwepu Government Primary school
Chce být: příslušník ozbrojených složek
Zájmy: fotbal
O dítěti: Tomas je vysoký, obvykle je čilý a upovídaný. Pochází z kmene Lunda. Užívá si společnost svých kamarádů a školu daleko od domova. Také rád chodí do kostela s kamarády. Jeho oblíbené jídlo je kuře s rýží.
Poznámky: Rodinný příjem zajišťuje matčina nepravidelná práce služebné, která ale nestačí na chod domácnosti a školné pro děti. Chatrč, ve které rodina žije, má 2 místnosti a je postavena z nevypálených cihel. V chatrči není elektřina ani voda. K vaření využívají dříví na otop, zřídkakdy uhlí. Otec rodinu opustil a nepodporuje ji.
     

Kastiukevich Mikita

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lyntupská ZŠ
Chce být: stát se policistou
Zájmy: pohybové hry
O dítěti: Ve škole je velice aktivní, zvědavý, dobře se učí, navštěvuje taky výuku náboženství. Doma chce být středem pozornosti, je hodně oblíbený u babičky.
Poznámky: Matka se o Mikitu stará sama, nedostává žádné alimenty. Dříve pracovala jako prodavačka v Minsku, měsíčné jí však zůstávalo velice málo finančních prostředků, poněvadž musela platit vysoký nájem za byt. Časem se rozhodla přestěhovat se zpátky ke svým rodičům a více času trávit se synem, Mikita totiž bydlel u prarodičů. V současnosti si hledá práci. Z celé rodiny momentálně pracuje jenom dědeček Mikity, babička se stará o domácnost. Za účelem alespoň malého přivýdělku rodina v létě sbírá houby.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kathkari Vishal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 14
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Bethany Convent School
Chce být: policista
Zájmy: sport
O dítěti: Vishal je veselý a společenský chlapec. Do školy chodí pravidelně, vždy čistě oblečený a připravený na vyučování. Baví jej trávit čas po škole s přáteli, nejraději sportuje. Chtěl by se stát policistou.
Poznámky: Rodina chlapce patří do kmene Kathkaris. Rodiče jsou pracovití, otec pracuje na farmě, maminka je členkou svépomocné skupiny žen. Vishal i jeho dva bratři studují, rodiče mají zájem na jejich vzdělání. Ze svého příjmu ale nedokáží platit školné všem synům, proto potřebují pomoc.
     

Kawooya Peter

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: ST. Mary`s P/S Malongwe
Chce být: voják
Zájmy: fotbal a výroba autíček na hraní
O dítěti: Chlapec je ve škole velmi bystrý. Podílí se na vzdělávacích aktivitách školy. Je dobře slyšet a baví se se všemi. Rychle odpovídá na položené otázky.
Poznámky: Dítě bydlí s oběma rodiči v domě o dvou místnostech, dům je z nepálených cihel a nemá betonovou podlahu. Nemají kuchyni, vaří venku na otevřeném ohni. Otec se nechává najímat ve vesnici na okopávání a vydělává tak trochu peněz. Pěstují také plodiny jak na prodej tak na spotřebu. Matka prodává zeleninu u silnice. Všechny tyto činnosti jsou však příležitostné a rodiče nemohou dostat stálou práci, protože jsou negramotní. Zelenina obvykle roste pouze pokud prší, takže jejich výdělečná činnost je závislá na ročním období. Vodu nosí ze studny vzdálené 3 km.
     

Mukri Subramanya

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Government Lower Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: hraní
O dítěti: Subramanya je aktivní a šikovný žák. Do školy chodí vždy pravidelně a včas. Studium ho baví, rád kreslí a účastní se školních sportovních aktivit. Je poslušný a ke starším lidem se chová zdvořile, snadno se spřátelí. Jeho oblíbenou barvou je červená a jídlem ryba.
Poznámky: Tato rodina patří k nízké kastě, žijí pod hranicí chudoby. Rodiče jsou negramotní a nemají žádnou stálou práci. Jak otec, tak i matka pracují jako námezdní dělníci v zemědělství. Dělají výkopy, nosí hlínu, kácejí stromy, loupou arekové ořechy a další podobné práce. Všechny tři děti chodí do školy a pro rodiče je obtížné vydělat dost peněz na běžné potřeby i náklady na vzdělání.
     

Mushimpa Emmanuel

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: policistou
Zájmy: fotbal
O dítěti: Emmanuel pochází z kmene Bemba a mluví jazykem Icibemba. Vychování má velmi dobré a rozumí si s vrstevníky. Chodí do školy každý den v odpoledních hodinách. O víkendu rád hraje různé hry se svými kamarády. Jeho oblíbené barvy jsou modrá a žlutá.
Poznámky: estičlenná rodina žije v chatrči z cihel s plechovou střechou, která má tři místnosti. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu. Rodina čerpá vodu z mělké studny, která je na jejich pozemku. Otec pracuje jako řidič a matka vydělává prodejem lívanců. Rodina nemá vlastní půdu, proto nepěstují zeleninu. Jídlo mají 2x denně.
     

Rymdionak Ilia

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Lyntupská škola
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní pohybových her
O dítěti: Chlapec je klidný, samostatný, rád se učí, má rád svého bratra a rád si s ním hraje. Ve třídě je lídrem.
Poznámky: Rodiče Ilji jsou rozvedení, chlapec žije spolu s matkou a bratrem ve třípokojovém bytě. Když je matka v práci, o děti se stará babička s dědečkem, kteří bydlí v sousedním domě. Otec o výchovu a finanční podporu dětí neprojevuje zájem.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Laurynovich Iryna

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: ZŠ Derkovschiny
Chce být: stát se známou malířkou
Zájmy: malování, čtení
O dítěti: Iryna je jedna z nejlepších žákyň ve třídě, je hodná a snaživá, účastní se soutěží z ruštiny a běloruštiny, umí také německy. Je přátelská, má hodně kamarádů a věnuje se i divadelnímu kroužku. Doma se vším pomáhá matce, rády spolu tráví čas a jsou nejlepší kamarádky.
Poznámky: Iryna je ze sociálně slabé rodiny, oba její rodiče pobírají nízkou mzdu. Kromě toho je příjem otce tvořen jenom sezonními pracemi (v zimě), a tak si rodina musí vystačit pouze s platem matky. Rodina bydlí v domku bez příslušenství, vodu čerpají ze studny a topí v kamnech. Starší bratr Iryny pracuje jako zámečník v masokombinátu a bydlí s rodiči.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kozhan Aliaksandr

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Braslavská SŠ
Chce být: Chtěl by se stát sportovcem.
Zájmy: Puzzle, fotbal
O dítěti: Chlapec je tichý, velmi klidný, přátelský, samostatný, ve volném čase si rád hraje s dětmi z okolí, rád má sportovní hry.
Poznámky: Rodina dlouhou dobu bydlela na vesnici, ale soužití rodičů bylo velmi komplikované, takže po nějaké době se rodiče rozvedli. Matka se spolu s dětmi přestěhovala do malého města Braslav. Zde získali jako mnohočetná rodina příležitost si za velmi výhodných podmínek (nižší úrok) postavit bydlení. Nyní matka žije s novým partnerem, nicméně děti jsou slušně vychované.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).