Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

V databázi máme 49 dětí z Indie, 52 dětí z Ugandy, 23 dětí ze Zambie, 27 dětí z Běloruska.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 151 dětí z databáze.
Hrapan Kanstantin

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 13
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: gymnázium Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní fotbalu, tenis, čtení
O dítěti: Kanstantin je klidný a hodný chlapec. Má rád sport, chodí na tenisový kroužek a účinkuje na koncertech, včetně těch dobročinných. Velmi ho baví vyrábění věcí z papíru.
Poznámky: V rodině vyrůstají čtyři děti. Do města se přestěhovali v roce 2016, když dostali výhodný úvěr na stavbu bytu. Otec pracuje v soukromém podniku, jeho mzda je minimální. Rodina je družná, účastnila se soutěže vícedětných rodin Braslava, obsadila 3. místo. Rodině pomáhají prarodiče, kteří bydlí na vesnici a mají malé hospodářství. Starší děti jezdí o letních prázdninách k babičce, kde společně chodí na houby a na jahody. Děti se aktivně účastní života při kostele, Nasťa zpívá ve sboru, Kosťa je ministrantem.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Trukan Daniil

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: SŠ č.1, Braslav
Chce být: vojákem
Zájmy: hudba, karate, hry a sporty
O dítěti: Danii je povahou velmi dobrosrdečný a ke starším osobám se vždy chová s úctou. Mezi kamarády a spolužáky je autoritou. Je veselý a rád se účastní všech třídních i školních akcí. Chodí do hudební školy, kde se učí hrát na housle. Dochází také na karate, které jej také velmi baví.
Poznámky: Danil má mladší sestru a dva bratry. Jeho otec pracuje jako elektrikář a matka je v současné době na mateřské dovolené. Rodina žije v malém městě Braslav ve Vitebském kraji. Rodiče respektují zájmy dětí, rozvíjejí jejich vlohy a podporují jejich kreativitu. Každou neděli společně chodí do kostela, kde se Danil, spolu se svou sestrou Dášou, účastní hodin náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Kasana Elvin

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Lake Side Junior school
Chce být: pilotem
Zájmy: fotbal
O dítěti: Chlapec je aktivní a má respekt k ostatním. Ve škole má vzornou docházku a účastní se všech školních i mimoškolních aktivit. Často pomáhá ostatním s vysvětlováním látky a baví ho zpívat ve školním pěveckém sboru.
Poznámky: Rodina žije v nedokončeném, malém domku a děti se dělí o starou matraci na spaní a deky. Na provizorním ohništi připravují a prodávají svačiny školním dětem. Úrodu mají pro svou potřebu a částečně i na prodej. Vlastní také starý bicykl, který používají na převážení a prodej ryb a vypěstovaných plodin. Drobné příjmy však nestačí na pokrytí základních životních potřeb, léků a školních poplatků.
     

Yasinski Kanstantin

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Komajskaja střední škola
Chce být: lékařem
Zájmy: hry s míčem, jízda na kole
O dítěti: Konstatntin je velice starostlivý ve škole. Je velice společenský a velice snadno navazuje kontakty s jinými dětmi. Má spoustu kamarádů. Ve škole si dár hraje s ostatními dětmi. Do školy jezdí autobusem. Rád si hraje se svým mladším bratrem, pomáhá krmit slepice a uklízí dvorek.
Poznámky: Konstantin je vychováván v mnohočlenné rodině. Pracuje pouze otec, matka je na mateřské dovolené. V rodinném hospodářství se jedná o prasata pro zajištění masa. V létě chodí na jahody a houby, které pak zavařují na zimu, aby si vylepšili své materiální podmínky. Rodina žije pod životním mminimem. Během školních prázdnin jsou děti doma. Hlavní formou odpočinku pro děti jsou hry s kamarády na dvorku.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Musachi Florence

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Rodwell Mwepu Primary
Chce být: zdravotní sestrou
Zájmy: kreslení a vybarvování
O dítěti: Florence je ve svém kmeni Lunda a má pár kamarádu, kteří s ní hrají netball. Většinu času tráví pomáháním v domácnosti či kresbou a vybarvováním. Oblíbeným pokrmem je lokální nshima s fazolemi. V kostele patří do skupiny s názvem Stella, kde je zvykem oblékat se do bílých šatů a tančit při příležitosti speciální mše. Florence si bytí členkou skupiny velice užívá a dělá ji to šťastnou. Ve škole má ráda kreslení a vybarvování a její oblíbenou barvou je červená. Chtěla by se stát zdravotní sestrou, protože ráda pozoruje práci sester při podávání léků v lékárně či nemocnici.
Poznámky: Otec je pracovně omezený kvůli zdravotním problémům v pravé ruce. Matka prodává rajčata ze zahrady, ale obchod jde pomalu, jelikož je na trhu velká konkurence a většina žen dělá to samé. Příjem je tak nestabilní a někdy nedosáhne ani 300 kwacha za měsíc. Oba dva rodiče nemají vzdělání a je tak těžké získat dobrou práci. Rodina žije poslední tři roky v malém pronajatém domě o dvou pokojích. Vodu mají ve studni na dvorku a vaří dvakrát denně. Na svícení používají přes noc svíčky.
     

Prajwal Gowda

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Shanthi Higher Primary Kannada Medium School, Shanthipura
Chce být: úředníkem
Zájmy: kreslení obrázků přírody, zvířat a ptáků
O dítěti: Prajwal je milý, aktivní, společenský a slušně vychovaný chlapec. Rád chodí denně do školy a učí se spolu se spolužáky. Jeho ředitelka říká, že je vždy ochotný ve škole pomahát, uklízí například po ostatních papíry nebo doplňuje do zásobníků vodu. Také hodně pomáhá doma. Jeho matka je ráda, že jí vezme nákupy anebo se postará o krávy. Prajwal rád jezdí po večerech na kole. Do školy dojíždí každý den ráno autobusem spolu se sestrou a dalšími dětmi ze sousedství.
Poznámky: Ve srovnání s ostatními ve vesnici je Prajwalova rodina velmi chudá a nemajetná s vyjímkou tří krav. Otec je zručný kameník, nemá však pravidelnou práci a také je nemocný v důvodu alkoholismu. Zároveň trpí psychickými problémy. Jeho žena tvrdě pracuje, stará se o domácnost a krávy, prodává mléko, aby měli další drobný příjem. Žijí v malém pronajatém domě, za který platí 1 000 rupií měsíčně. Obě jejich děti jsou chytré a hodné. Matka je aktivní ve výboru pro rozvoj školy a ve vesnici je respektovaná, protože je štědrá a pomáhá všem, kteří to potřebují.
     

Mashau Rodgers

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 10
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Základní škola Kimsala
Chce být: Řidičem
Zájmy: Kreslení
O dítěti: Rodgers je z kmene Lunda, který pochází ze severozápadní části Zambie, doma je upovídanější, když ví, že je mezi členy rodiny, a to zejména se svými bratranci. Má rád nshima s fazolemi a se zelím. Pomáhá s úklidem kolem domu a umývání talířů po obědě, protože si užívá, když si může hrát s vodou. Má rád kreslení doma, jeho oblíbená barva je modrá a rád hraje fotbal se svými přáteli ve volném čase. Nejlepší zážitek v životě pro Rodgersa byl, když viděl malou kravičku, protože jeho oblíbené zvíře je kráva. Chodí do školy se svými přáteli. Během vyučování aktivně odpovídá na otázky. Rád hraje hru štítků během přestávky ve škole. Má rád nedělní školu v kostele, ale preferuje spíše písně než studium bible.
Poznámky: Rodgersovi rodiče nemají žádné vzdělání a jejich společný příjem vystačí na výživu a částečnou úhradu školních poplatků pro děti a několik základních potřeb domu. Rodina žije na tomto pozemku 5 let. Dům, v němž rodina žije, má plechovou střechu, celkem 3 pokoje a je postaven z nepálených cihel. Přivádí vodu ze studny uvnitř dvora, podávají jedno jídlo nebo dva denně a vaří na uhlí.
     

Irudayasamy Delcia

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Government School, Somanur
Chce být: ještě se nerozhodla
Zájmy: hraní her s kamarády
O dítěti: Delcia je chytrá slečna, ve škole jí to jde a moc ji baví učit se a dělat úkoly. Během přestávek si moc ráda hraje se svými spolužáky. Je oblíbená nejen mezi dětmi, ale i mezi učiteli. Navzdory svému nízkému věku pomáhá mamince s péčí o domácnost. Miluje tanec a tancuje vždy, když slyší hrát hudbu. Rozumí potížím, ve kterých se rodina nachází a snaží se chovat se podle toho.
Poznámky: Otec pracuje za denní mzdu jako mechanik. Když je více práce, kterou dostane na starosti, povede se mu vydělat více peněz. Často se však také stává, že přichází domů úplně s prázdnou. Matka je v domácnosti, rodina je tedy odkázaná pouze na příjem otce. Matka se doma stará o dvě děti, Delicii navíc musí vodit denně do školky i ze školky. Naštěstí je od jejich domu vzdálená 10 minut chůze. Rodina bydlí v projataném domě, za který měsíčně platí 2 000 rupií. Společně se scházejí vždy večer, modlí se, večeří a povídají si o tom, co prožili.
     

Hasller Tanu Raju

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: dívka věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Higher Primary School, Guladkeri
Chce být: ještě neví
Zájmy: hraní na schovávanou
O dítěti: Tanu je chytrá, talentovaná a aktivní holčička. Ve škole ji nejvíce baví angličtina, ráda také recituje básničky a zpívá písničky v místním jazyce Kannada. Tanu má díky své otevřenosti kolem sebe neustále mnoho přátel. Moc ráda s nimi hraje venkovní hry. Krásně zpívá, nedávno dokonce vyhrála cenu ve školní pěvecké soutěži. Respektuje vždy starší, hlavně své učitele ve škole, kteří ji mají moc rádi. Tanu je odvážná, upřímná a ostatní děti ji díky tomu považují za svého lídra.
Poznámky: Otci Tanu je 45 let a pracuje jako pomocný zedník. V období monzunů však není práce kvůli ztíženým podmínkám. Matce je 40 let, stará se o domácnost a o děti. Pracuje jako námezdní dělnice na poli v období sklizní. Bohužel je tato práce pro ni opravdu náročná, trpí totiž bolestmi nohou. Nejstarší dcera se rozhodla ukončit studium v devatenácti letech, což je pro rodiče velice smutné. Doufají, že jejich ostatní děti budou moci úspěšně dostudovat.
     

Matsuk Yuliya

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: dívka věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Střední škola č. 1 Braslav
Chce být: hudebníkem
Zájmy: pomáhá uklízet, myje nádobí
O dítěti: Julie je aktivní a kreativní dívka, která má vůdcovské schopnosti. Chodí do výtravarné školy, hraje na akordeon a navštěvuje kurz lidové tvořivosti.
Poznámky: Julie vyrůstá v úplné rodině. Má ještě starší sestru ve školním věku. V zaměstnání mají rodiče nízký plat. Matka je dobrá švadlena, obléká sebe i děvčata sama, poskytuje služby sousedům při drobných opravách oděvů. Otec o víkendech také hledá přivýdělek u soukromníků. Tak získávají další příjem pro rodinu. Rodina obdělává zahradu, ovoce a zeleninu konzervují na zimu. Brambory a zavařeniny jim stačí skoro na celý rok. Rodina patří k praktikujícím katolíkům.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).