Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

V databázi máme 97 dětí z Indie, 42 dětí z Ugandy, 24 dětí ze Zambie, 12 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 175 dětí z databáze.
D`Souza Royson

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Joseph`s Primary School
Chce být: Policejní důstojník
Zájmy: hraní her
O dítěti: Royson D`Souza se dobře učí, připravuje se do školy a chodí včas. Je velmi přátelský a dělá rodiče šťastnější. Jeho přátelé ho mají rádi za jeho dobré chování. Doma pomáhá matce i sestře v některých domácích pracích. Jeho zájmy jsou také v oblasti sportu a her. Rád hraje fotbal a udržuje se v dobrém stavu. Jeho snem je mít vyšší vzdělání a poté se stát policistou. Po absolvování 12. ročníku na vysoké škole musí studovat tříletý studijní program a pak se může připojit k policii, aby absolvoval školení důstojníků. Vzhledem k tomu, že od otce nedostává žádnou podporu k vzdělání, zcela závisí na své matce, která je také bezmocná bez dostatečného příjmu.
Poznámky: Monthu R`Souza je profesí stavební malíř a získává denní mzdu, když pracuje. Vůči své rodině je ale nezodpovědný a nezajímá se o jejich dobro. Takže Mala, matka Roysona, pracuje jako kuchařka ve škole a stará se o domácnost a děti. Její příjmy jsou příliš nízké, aby splnily všechny požadavky na bydlení a vzdělání dětí. Přesto se velice snaží, aby svou rodinu uspokojila a poskytla svým dětem lepší vzdělání. Výdaje na vzdělávání vzrostly příliš vysoko a chudá nebo střední skupina si nemůže dovolit poskytovat svým dětem lepší vzdělání.
     

Francis Anthony

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: St. Dominics Primary School
Chce být: Inženýr
Zájmy: hraní her
O dítěti: Francis Anthony je aktivní a chytré dítě. Má velmi rád svou školu a vše, co se ve škole učí. Touží tancovat a často cvičí tanec se svými přáteli. Také se účastní her a rád hraje míčové hry. Jeho snem je mít vyšší vzdělání a vybudovat si kariéru jako inženýr. Musí studovat dalších 16 let, aby toho dosáhl a musí být velmi pečlivý ve studiu. Vzhledem k tomu, že jeho životní podmínky nejsou vůbec příznivé pro jeho ambice, potřebuje finanční podporu, aby mohl pokračovat v studiu a dosáhnout svého cíle.
Poznámky: Charles, otec Francise Anthonyho, je profesí stavební malíř. Toto zaměstnání je omezeno na určité období a během monzunu a části zimy nedostává žádnou práci. Není možné, aby vydělával dostatečně na to, aby udržel domácnost. Jeho žena je doma a stará se o domácnost. Jeho stará a nemocná matka s cukrovkou také žije s nimi. Musí utrácet za své léky. Jelikož žijí ve vzdálené obci daleko od hlavního města, Charles není schopen nalézt žádné jiné zaměstnání nebo mít prostředky, na které by se mohl spolehnout. Dobré vzdělání pro děti je jeho sen a snaží se jim to poskytnout. Oba rodiče tvrdě usilují o udržení rodiny. Ale často selhávají.
     

Kozhan Aliaksandr

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Braslavská SŠ
Chce být: Chtěl by se stát sportovcem.
Zájmy: Puzzle, fotbal
O dítěti: Chlapec je tichý, velmi klidný, přátelský, samostatný, ve volném čase si rád hraje s dětmi z okolí, rád má sportovní hry.
Poznámky: Rodina dlouhou dobu bydlela na vesnici, ale soužití rodičů bylo velmi komplikované, takže po nějaké době se rodiče rozvedli. Matka se spolu s dětmi přestěhovala do malého města Braslav. Zde získali jako mnohočetná rodina příležitost si za velmi výhodných podmínek (nižší úrok) postavit bydlení. Nyní matka žije s novým partnerem, nicméně děti jsou slušně vychované.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Mpumba James

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: idičem
Zájmy: figurky z hlíny
O dítěti: James je z kmene Luba, ale mluví bembštinou. Je to hodný hoch a má přátelskou povahu. Vyučování navštěvuje denně od 10.00 do 14.00 hodin. James chodil 2 roky na předškolní přípravu v misii v Mukonchi a poté postoupil do 1. třídy základní školy v Mukonchi. Také chodí na sobotní vyučování, pořádané misií a v neděli s maminkou do kostela. Jeho oblíbená barva je zelená.
Poznámky: Jamesova matka měla dvě děti s manželem, který později zemřel. Po čase se znovu vdala a má další dvě děti. Nyní žije pohromadě 5 členů rodiny - James s rodiči, s bratrem Jaclodem a nevlastním bratrem Terrou. Jeho druhý nevlastní bratr žije u prarodičů, také v Mukonchi. Rodina žije na pozemku. který patřil Jamesovu otci, ve čtyřech místnostech v domku z nepálených cihel s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, tu donášejí ze studny. Jamesovi rodiče se živí truhlařinou a pěstují plodiny na pozemku, patřícímu Jamesovým prarodičům. Rodina mívá jídlo třikrát denně a James má svoji vlastní matraci a pokrývku.
     

Moyo Peter

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Peter je z kmene Shona, ale mluví bembštinou. Je to poslušný chlapec a dobře vychází se svými kamarády. Do školy chodí na 10. hodinu dopoledne. V neděli chodí do kostela se svojí rodinou a také navštěvuje mítinky Holy Childhood ve farnosti v Mukonchi. Jeho oblíbená barva je bílá.
Poznámky: Petrovi rodiče jsou svoji, ale nezůstali spolu. Otec žije ve vesnici, vzdálené 7 km od Mukonchi. Rodinu jenom navštěvuje. Petrova maminka žije s dětmi a svojí matkou v domku na pozemku, patřicímu příbuzným Petrových prarodičů. Je to domek o jedné místnosti z nepálených cihel, s azbestovou střechou. Není tam elektřinu ani tekoucí voda, tu donášejí ze studny. Petrova matka dělá příležitostné práce a otec občas pošle rodině peníze, i když to není pravidelně. Jídlo mívají dvakrát denně, Petr spí na podložce se svými sourozenci a mají společné přikrývky.
     

Matamba Jenipher

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: učitelkou
Zájmy: hraní her
O dítěti: Jenipher pochází z kmene Lamba, ale mluví bembštinou. Je to hodná dívka a dobře vychází se svými kamarády. Do školy chodí na vyučování od 7.00 do 10.00 hodin. Jejím učitelem je p. Makumba. Ve volném čase si ráda hraje se svojí přítelkyní Anastasií. V neděli chodí do kostela se svojí rodinou. Její oblíbená barva je oranžová a oblíbené jídlo kaše nshima s rybou.
Poznámky: Pětičlenná rodina žije v jedné místnosti v cihlovém domku s azbestovou střechou. Nemají elektřinu ani tekoucí vodu, pro tu chodí ke vzdálenému půdnímu vrtu. Domek patří místní firmě, a také půda, na které pěstují plodiny. Aby uživil rodinu, dělá otec Jenipher různé příležitostné práce a matka chodí pracovat jako sezonní dělnice na místní farmu. Jídlo mívají třikrát denně. Jenipher a sourozenci spí na podložce a mají společné přikrývky.
     

Mujogga Erisa

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Najja R/C P/S
Chce být: idič
Zájmy: hraní s autíčky
O dítěti: Erisa je pohledný, ale velmi ostýchavý chlapec. Je poslušný, respektuje dospělé. Chodí do školy denně, ale těžce nese, je-li ze školy vrácen domů pro nezaplacené školné. Rád kreslí a vybarvuje obrázky. Rád jí rybu a rýži. Má velmi rád svého bratříčka, vyrábí pro něj hračky ze starých plechovek. O Bohu ještě mnoho neví, ale chodí do kostela každou neděli.
Poznámky: Rodina má čtyři děti, z nichž dvě chodí do školy, dvě jsou ještě malé. Hlavou rodiny je otec, ale není schopen rodinu zabezpečit, je velmi slabý po dvou prodělaných operacích, přesto ale jeho potíže přetrvávají. Dříve vyráběl cihly, ale dnes je na tuto práci slabý, proto pracuje se dvěma chlapci, kteří vykonávají většinu práce, on je zaučuje. O výdělky se dělí. Pozemek rodině poskytuje úrodu pro vlastní potřebu, pokud je něco navíc, prodají to. Rodina bydlí v domku o dvou místnostech, v jedné spí rodiče s menšími dětmi, starší dvě děti si na noc stelou v obýváku. Vaří na otevřeném venkovním ohništi, v domku svítí petrolejkami. Mají pouze jednu židli, na které sedává otec, ostatní sedí při jídle na zemi.
     

Alfer Maksim

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 0    
Škola: Základní škola, Postavy
Chce být: průvodčím exkurzí
Zájmy: Hraje fotbal a jezdí na kole
O dítěti: Maksim se účastní školních akcí, navštěvuje fakultativní předměty, jezdí na exkurze a soutěže. Chodí s rodiči pravidelně do kostela. Má rád výlety do přírody a koupání.
Poznámky: Otec Maksima trpí rakovinou, prodělal hodně operací kostní dřeně a výměnu kyčelního kloubu. Sociální úřad jim poskytl malý domek bez příslušenství, který rodina opravila podle svých možností. Maksim je jediné dítě a jeho otec, kvůli nemoci není schopen mít další děti. Plat matky a důchod otce rodině sotva stačí. Přesto rodiče vychovávají syna s láskou a péčí. Maksim je ministrantem v katolickém kostele, otec bohužel kostel nenavštěvuje, protože dlouhé stání nebo sezení mu způsobuje bolest. 
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Gerasimchik Maksim

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 9
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2,Braslav
Chce být: idičem
Zájmy: fotbal, šachy
O dítěti: Rychlý, energický, veselý, spravedlivý, laskavý. Maxim je velmi společenský chlapec, ve škole má mnoho přátel. Většinu svého volného času tráví se svým bratrem a sestrou - pomáhá tak matce. Chlapec je zodpovědný a pořádný, ve svém pokoji vždy udržuje pořádek. Miluje velmi zvířata.
Poznámky: Rodina žije v nedokončeném domě. Příjem rodiny je nízký, je-li to možné, rodiče z obou stran jim pomáhají. Rodina je přátelská, otec je řidičem, a kromě oficiální práce, neustále hledá nějakou další. Přes omezené prostředky se snaží vyřešit problém s bydlením. Matka je na mateřské dovolené. V neděli chodí do kostela, chlapec navštěvuje hodiny náboženství.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Manikantha

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím neví
Zájmy: jazyk Kannada
O dítěti: Manikantha chodí do druhé třídy. Má rád jazyk Kannada a angličtinu. Těší ho zpěv a hraní. Dobře vychází se spolužáky. Jeví zájem o všechny školní aktivity. Respektuje učitele i ostatní.
Poznámky: Manikanthovi rodiče pracují za denní mzdu pro stavební firmu. Jejich výdělky však nejsou dostatečné na to, aby pokryly všechny potřeby pro rodinu. Rodina žije v pronajatém domku, za který měsíčně platí 3.000 rupií, což je velmi zatěžující. Rodiče mají velmi srdečný vztah k lidem v sousedství. Přejí si, aby se jejich dvěma dětem dostalo dobrého vzdělání a staly se nezávislými.
     Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).