Adoptujte na dálku!

Postup je jednoduchý! Udělejte několik snadných kroků a pomozte konkrétnímu dítěti v jeho vzdělávání.

PODPOŘTE STUDENTY Z INDIE A AFRIKY!

Chtěl/-a bych podporovat ve vzdělání malého žáčka, ve vaší nabídce však převládají starší studenti. Proč bych měl/-a věnovat svou podporu jim?

Studenti zapojení do Adopce na dálku® pocházejí ze sociálně slabých rodin. Navzdory jejich nevýhodné startovací pozici se mezi nimi najdou i opravdu nadaní mladí lidé. V naší databázi naleznete ty z nich, kteří přišli o svého dárce, a kteří bez pomoci zvenčí nebudou moci svá studia dokončit. Dosažení vyššího vzdělání má přitom vliv nejen na samotného absolventa, ale i na rozvoj celého regionu, v němž žije.

… a několik důvodů, proč PODPOŘIT STUDENTY navíc:

  • podpora studentů trvá kratší dobu
  • pravděpodobnost, že absolvují svá studia úspěšně, je vyšší
  • jejich podpora začíná na 410 korunách měsíčně

Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    

V databázi máme 48 dětí z Indie, 20 dětí z Ugandy, 14 dětí ze Zambie, 10 dětí z Běloruska, 0 dětí z Konga.

Výběr země:   pohlaví:   věková kategorie:   ostatní:

Vašemu dotazu odpovídá 92 dětí z databáze.
Kozhan Aliaksandr

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 5    
Škola: Braslavská SŠ
Chce být: Chtěl by se stát sportovcem.
Zájmy: Puzzle, fotbal
O dítěti: Chlapec je tichý, velmi klidný, přátelský, samostatný, ve volném čase si rád hraje s dětmi z okolí, rád má sportovní hry.
Poznámky: Rodina dlouhou dobu bydlela na vesnici, ale soužití rodičů bylo velmi komplikované, takže po nějaké době se rodiče rozvedli. Matka se spolu s dětmi přestěhovala do malého města Braslav. Zde získali jako mnohočetná rodina příležitost si za velmi výhodných podmínek (nižší úrok) postavit bydlení. Nyní matka žije s novým partnerem, nicméně děti jsou slušně vychované.
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Moyo Peter

Stát: Zambia  
Roční příspěvek: 8000 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Mukonchi Government Primary School
Chce být: vojákem
Zájmy: hraní her
O dítěti: Peter je z kmene Shona, ale mluví bembštinou. Je to poslušný chlapec a dobře vychází se svými kamarády. Do školy chodí na 10. hodinu dopoledne. V neděli chodí do kostela se svojí rodinou a také navštěvuje mítinky Holy Childhood ve farnosti v Mukonchi. Jeho oblíbená barva je bílá.
Poznámky: Petrovi rodiče jsou svoji, ale nezůstali spolu. Otec žije ve vesnici, vzdálené 7 km od Mukonchi. Rodinu jenom navštěvuje. Petrova maminka žije s dětmi a svojí matkou v domku na pozemku, patřicímu příbuzným Petrových prarodičů. Je to domek o jedné místnosti z nepálených cihel, s azbestovou střechou. Není tam elektřinu ani tekoucí voda, tu donášejí ze studny. Petrova matka dělá příležitostné práce a otec občas pošle rodině peníze, i když to není pravidelně. Jídlo mívají dvakrát denně, Petr spí na podložce se svými sourozenci a mají společné přikrývky.
     

Gowda Manikantha Rama

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Higher Primary School, Apsarkonda
Chce být: policistou
Zájmy: Hraní Lagori - indická vybíjená
O dítěti: Manikantha chodí do 2. třídy. Bydlí asi půl kilometru od školy a dochází pěšky. Jeho mateřským jazykem je Kannada a učí se anglickou abecedu. Je to mírné a poslušné dítě. Jeho oblíbená barva je oranžová a k jídlu má nejraději Dosa (palačinka z rýžové mouky). Rád hraje venkovní hry a maluje obrázky.
Poznámky: Oba rodiče dokončili pouze 9. třídu a vlastní malý obchod, kde prodávají zeleninu a drobné předměty, ale příjem je hodně nízký. V domě s nimi také žijí prarodiče a otec musí ze svého malého příjmu zajistit celou rodinu.
     

Barouka Uladzislau

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 11
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Základní škola č. 2, Pastavy
Chce být: známým fotbalistou
Zájmy: hraní kopané
O dítěti: Vyučující chválí Uladzislava za slušné chování a zodpovědné plnění domácích úkolů; hoch je velice aktivní, poslouchá rodiče a rád se stará o mladšího bratra
Poznámky: Rodina je věřící, slaví zasvěcené církevní svátky. Doma panuje přátelská láskyplná atmosféra. Uladzislau a jeho starší sestra jsou pravoslavní jako jejich otec a navštěvují výuku náboženství v chrámu Nikolaje Divotvůrce. Otec Uladzislau je závislý na alkoholu a nikde nepracuje, děti od něho nedostávají žádnou pomoc. Uladzislauova matka se znovu vdala a mají s novým manželem dalšího syna Pavla, který byl pokřtěn v katolické církvi po svém otci. Rodina se také stará o dědečka, který je invalida (má odříznutou nohu).
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Skfromnik Maksim

Stát: Bělorusko  
Roční příspěvek: 6900 Kč pohlaví: chlapec věk: 12
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Základní škola č. 3, Glubokoje
Chce být: sportovcem
Zájmy: Rád hraje na kytaru a akordeon, věnuje se atletice, hraje fotbal
O dítěti: Maksim chodí do čtvrté třídy a má dobré známky. Je aktivní, zodpovědný, kamarádský a hodný, dobře si rozumí i s nemocnými dětmi. Mimo jiné je charizmatický, a proto často vede školní a okresní akce. Účastní se recitátorských soutěží, přičemž tento rok zaujal třetí místo v okresu. Navštěvuje uměleckou školu, kde se učí hrát na kytaru a harmoniku. Zajímá se i o výzkumné práce, se školním týmem dokonce zaujal druhé místo ve výzkumné soutěži. Pravidelně se věnuje těžké atletice a kopané, v čemž také dosáhl určitých úspěchů.
Poznámky: V roce 2012 Maksimová rodina koupila byt na hypotéku a odstěhovala se z ubytovny. Když bylo Maksimovi kolem dvou let, otec opustil rodinu. Už před rozvodem čekala matka druhé dítě. Současné místo pobytu otce není známo, přičemž dluží výživné za posledních pět let. Jediným příjmem rodiny je výplata matky. Maksimovi prarodiče čas od času podporují rodinu  zeleninou a ovocem. Z důvodu nedostatku finančních prostředků, rodina není schopná dokončit opravu bytu. I navzdory obtížné finanční situaci se matka snaží co možná nejlépe pečovat o rozvoj svých dětí a platí jim různé kroužky a volnočasové aktivity. 
     
Finanční podpora programu Adopce na dálku v Bělorusku je zaměřena nejen na vzdělávání dětí, ale i na pomoc jejich sociálně slabým či jinak znevýhodněným rodinám. Svým zaměřením umožňuje úzký kontakt mezi dárcem a podporovaným dítětem/jeho rodinou.

Prajwal

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: Vidya Jyothi Hr.Pry School, Jyothinagar
Chce být: zatím není rozhodnut
Zájmy: tanec, herectví
O dítěti: Prajwal chodí do 2. třídy. Je to nejmladší člen rodiny. Rád tančí a také ho baví herectví. Ve škole si rozumí se svými spolužáky a učení ho moc baví.
Poznámky: Prajwalův otec pracuje v distribuci plynu a matka jako námezdní stavební dělnice. Mají vlastní domek. Velmi usilují o to svým třem dětem zajistit základní potřeby a také jim poskytnout řádné vzdělání pro lepší start do života. Je to přátelská rodina s pěkným vztahem ke svým sousedům.
     

D`souza Lawrence

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 1    
Škola: Governament Primery School Anajuur
Chce být: policista
Zájmy: Hry (kabbadi)
O dítěti: Lawrence pochází z chudé rodiny. Je to aktivní chlapec, účastní se všech činností pořádaných školou. Rád hraje kabaddi a je v něm dobrý. Ve škole dostává dobré známky. Pomáhá rodičům s domácími pracemi. I když jeho bratr nechodí do školy, pomáhá mu naučit se číst a psát v místním jazyce, což se mu bude velmi hodit, až bude v budoucnu studovat. Je to hodný a dobrosrdečný chlapec.
Poznámky: Lawrence a jeho rodina žijí v malém hliněném domě. Rodiče jsou námezdní dělníci. Pracují za denní mzdu na statku, kde se pěstuje káva. Jejich výdělek není dostatečný na zajištění každodenních potřeb a současně vzdělání pro Lawrence. Je pro ně obtížné vystačit s jejich příjmem. Rodina tedy potřebuje vaši pomoc pro vzdělání Lawrence.
     

Anthony Micheal Raj Joseph Cherish

Stát: India  
Roční příspěvek: 4900 Kč pohlaví: chlapec věk: 7
Rodiče: oba sourozenci: 2    
Škola: St. Joseph`s Primary School
Chce být: vojákem
Zájmy: zpěv a hraní s míčem
O dítěti: Joseph Cherish je velmi milý chlapec a ke každému otevřený. Je také talentovaný a chytrý. Je schopen vycházet se svými spolužáky. Rád zpívá. Jeho cílem je stát se vojákem.
Poznámky: Otec Josepha Cherishe je velmi slabý a trpí mnoha zdravotními problémy. Nemůže pracovat, bere také léky. Josephova matka pracuje jako námezdní dělnice v drobném průmyslovém odvětví s vlákny. Joseph má dva starší bratry. Rodina bojuje o přežití a je pro ně obtížné zajistit i základní životní potřeby.
     

Nabaggulanyi Rihanah

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 6
Rodiče: oba sourozenci: 3    
Škola: Busagazi Community p/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: košíková
O dítěti: Rihanah je pečující a spolupracující. Ve volných chvílích čte ráda knížky. Je tak hravá, že si musí školní uniformu prát každý den. Ráda v rádiu poslouchá program pro děti. V neděli chodí do kostela na bohoslužbu. Ráda si hraje na učitelku a učí ostatní děti. Chová se s respektem ke starším lidem.
Poznámky: Rodina se skládá z otce, matky a 4 dětí. Jen 2 děti chodí do školy. Otec dá spoustu peněz na nájem a nezbývá mu moc na základní potřeby a školné. Pronajmul si jeden pokoj, kde bydlí celá jeho rodina. Na svícení používají petrolejovou lampu. Vaří venku, v případě deště je ale vařit těžké.
     

Namusoke Brenda

Stát: Uganda, East Africa  
Roční příspěvek: 7000 Kč pohlaví: dívka věk: 8
Rodiče: oba sourozenci: 6    
Škola: Busagazi Community p/s
Chce být: učitelkou
Zájmy: košíková
O dítěti: Brenda je poslušná, ukázněná a sebevědomá. Jasně si stanoví své cíle a když nedostane to co chce, je rozzlobená. Baví jí vaření a omáčky už umí vařit jako dospělá. Velmi se zajímá o studium a má dobré výsledky.
Poznámky: Rodina bydlí v domě se čtyřmi pokoji a má 10 členů z čehož 8 je dětí a dva rodiče. Pouze 7 dětí chodí do školy a otec je hlavou rodiny s jeho ekonomickou aktivitou v oblasti zemědělství. Matka dělá palačinky, což je také zdrojem příjmu. Z jejich příjmu platí školné a základní potřeby rodiny. Potýkají se s problémy s opicemi, které jim ničí úrodu.
     Strana číslo   (1)    2    3    4    5    6    7    8    9    10    

Další užitečné informace a odkazy:

Pokud máte jakékoli otázky týkající se Adopce na dálku®, prosíme, zavolejte nám na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00) nebo navštivte Často kladené dotazy.

Databáze dětí je aktualizována každý týden. Jestliže jste zde právě nenašli zemi, ve které byste vzdělání dítěte chtěli podpořit, sledujte, prosíme, pravidelně naše webové stránky. V případě, že hledaná oblast není opakovaně k dispozici, informujte se, prosíme, v naší kontaktní kanceláři na tel. č. 224 246 519 (po-čt 8.00–16.00).